Aktuality

Startují dubnové Veletrhy práce 2023

Již 12. dubna odstartují tradiční Veletrhy práce Jihočeské hospodářské komory, která ve spolupráci s partnery a jihočeskými zaměstnavateli v 8 městech jižních Čech představí nabídku volných pozic, ale i dalších možností spolupráce pro uchazeče. Do 28. dubna si navíc mohou zájemci o zaměstnání, ale i studenti a absolventi škol na portále www.veletrhy-prace.cz prohlédnout desítky zajímavých profesí a brigád z různých oborů i lokalit a přímo na ně personalistům zareagovat.

Už sedmým rokem Jihočeská hospodářská komora ve spolupráci s Jihočeskou společností pro rozvoj lidských zdrojů a Úřadem práce připravuje jarní Veletrhy práce, jejichž cílem je navzájem propojit jihočeské firmy s potenciálními uchazeči o zaměstnání. „Velkou výhodou pro obě strany je především dostupnost veletrhů, které se každoročně konají v jednotlivých městech Jihočeského kraje. Zájemci o zaměstnání tak mohou poblíž svého bydliště na jednom místě získat informace o nabízených pozicích přímo od zástupců firem z regionu, nebo si vyzkoušet pohovor nanečisto,“ přibližuje program Veletrhů práce Jihočeské hospodářské komory (Jhk) její ředitel Luděk Keist. I letos se budou konat veletrhy v 8 jihočeských městech, první akce proběhne 12. dubna v Jindřichově Hradci.

V předchozích dvou letech jsme navíc vytvořili portál www.velethry-prace.cz, kde si již nyní mohou uchazeči prohlédnout desítky zajímavých pozic z různých oborů a firem. A letos je výběr opravdu pestrý. Zájemci na webu naleznou jak technické pozice, třeba profese projektantů, stavbyvedoucích, elektrotechniků či servisních techniků, ale i nabídky z administrativy, jako je například finanční
ředitel/-ka a vedoucí účtárny. S rozrůstajícím se oborem informačních technologií jihočeské firmy nabízejí také pozice programátorů, copywriterů, multimediálních tvůrců či vývojářů,“ 
doplňuje Luděk Keist a dodává, že na portále je navíc možné si uveřejněné nabídky filtrovat podle lokality, oboru, požadovaného vzdělání, ale třeba i druhu pracovního poměru. Seznam všech pozic je dostupný na www.veletrhy-prace.cz/nabidky-prace.

Veletrhy práce v jihočeských městech jsou určené široké veřejnosti, a to nejen lidem, kteří hledají novou práci, nebo chtějí změnit profesi, ale i studentům posledních ročníků středních a vysokých škol či jejím absolventům. „Personalisté návštěvníkům představí aktuální informace o možnostech uplatnění podle jejich dosavadních zkušeností, které však uchazeči mohou dále rozšiřovat i díky vzdělávání od firem,“ říká Luděk Keist a pokračuje: „Veletrhy práce Jhk jsou proto ideální příležitostí, jak si udělat představu o nabídce zaměstnavatelů z okolí bydliště, ale třeba i o dalších možnostech spolupráce formou brigád, praxí, ročníkových a diplomových prací. Při osobním kontaktu se navíc snadněji uchazeč dozví, jaké firmy nabízí benefity, na co personalisté přihlíží při výběrovém řízení, nebo jaké podmínky musí uchazeč na danou pozici konkrétně splňovat.“

Zájemci o zaměstnání se mohou všech veletrhů zúčastnit bezplatně a bez předchozí registrace. A to jak na portále Veletrhů práce Jhk, tak i během prezenčních akcí. „Nezapomeňte si s sebou vzít životopis, který využijete při nezávazném pohovoru se zástupci firem. Personalisté si vás mohou rovnou zařadit do výběrového řízení a celý proces náboru se tím může urychlit,“ uzavírá Luděk Keist.

Veletrhy práce probíhají v průběhu celého dubna, a to od 12. 4. až do 27.4. Seznam všech akcí je dostupný na www.veletrhy-prace.cz/planovane-akce, kde naleznete veškeré informace o místech a termínech konání.