Aktuality

Osobní setkání se zájemci o práci je pro zaměstnavatele důležité


Veletrhy práce, které letos Jihočeská hospodářská komora uspořádala v 7 městech jižních Čech, byly příležitostí pro firmy získat nejen nové zaměstnance, ale i navázat spolupráci s odbornými školami a jejich žáky z regionu. Díky veletrhům firmy také představily svou nabídku více jak 1 200 účastníkům, kteří si mohli nové zaměstnání najít také on-line na portále www.veletrhy-prace.cz.  


Veletrhy práce pomáhají se získáním nového zaměstnání


Firmy se při náboru zaměstnanců začínají zaměřovat na často opomíjené, a přesto tak důležité skupiny pracovníků starších 55 let, nebo maminek na rodičovské dovolené, kterým nabízejí flexibilnější pracovní dobu či zkrácené úvazky. Zvyšovat povědomí o nabídce zaměstnání se firmy snaží také u budoucích absolventů škol i zájemců o zaměstnání, kteří se mohou setkat s personalisty na Veletrzích práce Jihočeské hospodářské komory. Ty probíhají v průběhu celého dubna v jihočeských městech i na portále www.veletrhy-prace.cz.


Startují dubnové Veletrhy práce 2023


Již 12. dubna odstartují tradiční Veletrhy práce Jihočeské hospodářské komory, která ve spolupráci s partnery a jihočeskými zaměstnavateli v 8 městech jižních Čech představí nabídku volných pozic, ale i dalších možností spolupráce pro uchazeče. Do 28. dubna si navíc mohou zájemci o zaměstnání, ale i studenti a absolventi škol na portále www.veletrhy-prace.cz prohlédnout desítky zajímavých profesí a brigád z různých oborů i lokalit a přímo na ně personalistům zareagovat.


Firmy vítají další možnost náboru zaměstnanců, potvrdily Veletrhy práce online


Kvůli stále trvajícím omezením uskutečnila Jihočeská hospodářská komora ve spolupráci s Jihočeskou společností pro rozvoj lidských zdrojů letošní Veletrhy práce v online podobě. Zpětná vazba od zúčastněných firem potvrdila, že jihočeští podnikatelé vítají další formu, jak nabízet své pracovní pozice.


Pandemie koronaviru změnila trh práce. Nyní se mohou zájemci poohlédnout po novém zaměstnání


Změny na trhu práce se kvůli dlouhodobým mimořádným opatřením projevují i v míře nezaměstnanosti, která se v porovnání s předchozím rokem o něco zvýšila.