Vyšší odborná škola lesnická a Střední lesnická škola Bedřicha Schwarzenberga, Písek, Lesnická 55

Informace o škole

Vyšší odborná škola lesnická a Střední lesnická škola Bedřicha Schwarzenberga Písek je dnes příspěvkovou organizací zřízenou Jihočeským krajem. Škola užívá ucelený areál o rozloze 2,4 ha na předměstí Sv. Václava města Písku, komunikačně velmi dobře přístupný ve kterém stojí jednotlivé budovy školy: budova střední lesnické školy s přístavbou tzv. „pavilonu”, budova vyšší odborné školy lesnické, budova domova mládeže, budova tělocvičny, budova školní jídelny s prostornou aulou. Budovy školy, pavilonu a domova mládeže jsou vzájemně propojeny krytými chodbami, takže tvoří jediný funkční celek.

DOD: termíny dnů otevřených dveří jsou zveřejněny v září na stránkách školy. Školu lze navštívit i individuálně po předchozí domluvě. SOŠ s maturitou 41-46-M/01 Lesnictví-kvalifikace pro admin.-správní,technické povolání v LH,myslivosti a ochraně přírody,ŘP sk.B,práce s motorovou pilou,lovecký lístek,zbrojní průkaz a kvalifikace mysliveckého hospodáře.SOŠ s výučním listem 41-56-H/01 Lesní mechanizátor-těžba motorovou pilou a doprava dříví traktory,ŘP sk.T,harvestorové technologie,pěstování a ochrana lesa,práce s křovinořezem,hydraulickou rukou,sběr semen,lovecký lístek,zbrojní průkaz.Stipendijní program ve spolupráci s VLS, s.p. a Lesy ČR, s.p.. Ubytování a zázemí školy:DM a jídelna v areálu,tělocvična,hřiště,knihovna,studovna,internet.

Školní jídelna zajišťuje celodenní stravování (tj. 3 teplá jídla denně; z toho oběd s výběrem ze dvou možností) žáků školy ubytovaných v domově mládeže a podávání obědů i pro dojíždějící žáky, a pro všechny zaměstnance školy (také pro žáky některých jiných píseckých středních škol).

Cena: 750 Kč/měsíc

Budova žákovského domova je krytým koridorem propojena s budovami střední lesnické školy a vyšší odborné školy lesnické.Také se zde nachází informační středisko školy, tj. odborná knihovna se studovnou-čítárnou odborných časopisů a sídlí zde Český střelecký svaz – regionální sportovní centrum mládeže. Ostatní čtyři podlaží budovy zaplňují ubytovací pokoje pro žáky (celkem 192 lůžek). Standardem jsou dvoupokojové buňky (pokoje s 3 + 3 lůžky) s předsíní vybavenou ledničkou a telefonem, koupelnou, WC a (vyjma 5. podlaží) i balkonem. V budově jsou dvě čajové kuchyňky, jsou zde posilovny, 2 herny stolního tenisu, bufet (jehož konzumační místnost slouží zároveň jako hovorna pro žáky a jejich návštěvníky), v každém patře je klubovna s barevným televizorem. Jako protiváha materiálního vybavení budovy je zde i prostě zařízená místnost – ekumenická kaple – určená žákům, kteří hledají tiché útočiště k modlitbě nebo rozjímání.

Cena: 1100 Kč/měsíc

Budova střední lesnické školy poskytuje dostatek prostoru pro 10 kmenových učeben jednotlivých tříd, odbornou učebnu zoologie s interaktivní tabulí a příslušenstvím, chemickou laboratoř, přírodovědné sbírky a vzduchovkovou střelnici. Krytými koridory je budova střední lesnické školy propojena s budovami vyšší odborné školy lesnické, domova mládeže a s přístavbou, tzv. „pavilonem“, ve kterém jsou situovány dvě specializované cvičebny výpočetní techniky s interaktivními tabulemi a dvě specializované cvičebny pro výuku cizích jazyků, umožňující rovněž využívat podporu informačních technologií. Čtyři pětiny areálu školy pokrývá zeleň. Většinu z toho představuje školní arboretum – botanická zahrada specializovaná na stromy a keře, s dobře udržovanou parkovou úpravou, v roce 2008 bylo vyhlášeno kulturní památkou.

Naše Vyšší odborná škola lesnická a Střední lesnická škola Bedřicha Schwarzenberga Písek je první střední školou v České Republice, která nabízí svým studentům v rámci výuky získat zkušenosti s komplexním lesnickým a ekonomickým informačním systémem SEIWIN od firmy HA-SOFT, s.r.o. - nejpoužívanějším informačním systémem pro řízení lesního hospodářství v ČR

Typ školyStátní
ZřizovatelKraj
IČO60869861

Sídlo školy:

Lesnická č.p. 55
39701
Písek, Písek


Web
E-mail
Telefon

Kontaktní osoby:

Studijní obory

Kód oboru Název oboru Délka
studia
Ukončení
studia
1.kolo
přihl.
2020/21
přij.
21/2022
plánov.
Příjim.
zk.
Forma
studia
Pro žáky OZP  
41-46-M/01 Lesnictví 4 Maturitní zkouška 101 60 60 ČJ, M Denní DZŠ Ne
41-56-H/01 Lesní mechanizátor 3 ZZ + výuční list 43 30 30 Žádné Denní DZŠ Ne
41-32-N/01 Lesnictví 3 Absolutorium 51 35 35 Žádné Jiná forma Neuvedeno Ne
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.