Všeobecné a sportovní gymnázium, Vimperk, Pivovarská 69

Informace o škole

Všeobecné a sportovní gymnázium nabízí osmiletý a 3 čtyřleté obory. VŠEOBECNÝ čtyřletý obor se zaměřuje na výuku cizích jazyků s využitím rodilých mluvčí. Studenti mají možnost své jazykové znalosti využít na jazykových pobytech v zahraničí. Čtyřletý obor SPORTOVNÍ PŘÍPRAVA nabízí specializace na běh na lyžích, horská kola, snowboarding a biatlon. Tréninky jsou vedeny špičkovými trenéry. Vzhledem k náročné sportovní přípravě je studijní režim upraven tak, aby studenti zvládali jak studium, tak sportovní přípravu. INFORMAČNÍ TECHNOLOGIE je obor, který nabízí rozšířenou výuku informatiky. Přednáší zde externí učitelé z praxe a připravují žáky pro provoz v technických firmách. Po absolvování středoškolského studia mají žáci možnost získat zaměstnání ve firmě Rohde Schwarz na pozice plánovač výroby, disponent výroby, referent nákupu, referent odbytu, logistik, zkušební technik. Absolventi oboru získají certifikát, který je po ukončení středoškolského studia opravňuje ucházet se o zaměstnání ve firmách technického zaměření. Při pokračování studia na VŠ elektrotechnického zaměření je možné získat stipendium až do výše 8 000 Kč/měsíc a po ukončení VŠ i perspektivní zaměstnání.
DOD: 6.11.2020, cena jednoho oběda pro žáka: 30 Kč. Jednotná přijímací zkouška, na sportovní gymnázium navíc talentová zkouška z fyzických předpokladů.
Stravování je možné v domově mládeže v blízkosti školy.
Ubytování žáků s plnou penzí je možné v domově mládeže. Cena: 900 Kč/měsíc
Škola má velmi dobře vybavenou knihovnu, dvě tělocvičny s boulderlingovou stěnou, tři laboratoře přírodovědných předmětů, vlastní bufet, hrnčířský kruh využívaný v estetické výchově, posilovnu v domově mládeže, aj. Ve všech kmenových učebnách je výpočetní technika, datový projektor a ve třetině učeben interaktivní tabule. Žáci se také mohou realizovat v pěveckém sboru Canto, v žákovském divadelním souboru Spirálka nebo ve školním časopisu Gool.
Škola spolupracuje s Národním parkem Šumava, kde probíhá část výuky a specializovaných projektů. Další spolupráci škola rozvíjí s firmou Rohde Schwarz.
Typ školyStátní
ZřizovatelKraj
IČO00072982

Sídlo školy:

Pivovarská č.p. 69/36
38501
Vimperk, Prachatice


Web
E-mail
Telefon

Kontaktní osoby:

Studijní obory

Kód oboru Název oboru Délka
studia
Ukončení
studia
1.kolo
přihl.
2021/22
přij.
22/2023
plánov.
Příjim.
zk.
Forma
studia
Pro žáky OZP  
79-41-K/81 Gymnázium 8 Maturitní zkouška 25 20 30 ČJ, M Denní ZŠ5 Ne
79-41-K/41 Gymnázium 4 Maturitní zkouška 32 32 30 ČJ, M Denní Neuvedeno Ne
79-42-K/41 Gymnázium se sportovní přípravou (zaměření na sportovní výchovu) 4 Maturitní zkouška 9 8 15 ČJ, M, TZ Denní Neuvedeno Ne
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.