Střední zdravotnická škola, Tábor, Mostecká 1912

Informace o škole

Střední zdravotnická škola, Tábor je státní škola s více než osmdesátiletou tradicí. Od počátku se v ní vyučovaly obory se zdravotnickým zaměřením a i v současnosti zůstává věrná oborům ze zdravotnické a sociální oblasti. Škola poskytuje střední vzdělání s maturitní zkouškou v oboru Zdravotnický asistent. Významným krokem v oblasti profilace školy je vzdělávání podle školního vzdělávacího programu Praktická sestra. Po několika letech bylo opět zahájeno vzdělávání v tříletém oboru Ošetřovatel, který je zakončen závěrečnou zkouškou s výučním listem. Hlavním účelem organizace je uskutečňovat výchovu a vzdělávání žáků s důrazem na kvalitu poskytovaného vzdělávání a na vybavení školy. Byla a je věnována velká pozornost dostupnosti multimediálních technologií ve výuce a aktuálnímu propojování odborných předmětů s novinkami ve zdravotnictví.

DOD: 15. ledna 2021 od 13:00 do 17:00 hod. Ubytování a stravování vedle školy na DM - www.sps-tabor.cz, ceny: ubyt. 1290,- Kč/měs., celodenní strava: 102,- Kč, oběd: 33,- Kč. Praktické vyučování probíhá v Nemocnici Tábor, a.s. Realizujeme také akreditované kurzy - Sanitář a Pracovník v sociálních službách - přímá obslužná péče.

Stravování je zajišťováno na domově mládeže při Střední průmyslové škole strojní a stavební v Táboře, který je v těsné blízkosti školy (cca 50m). V jídelně se mohou stravovat zaměstnanci a studenti naší školy.

Ubytování je zajištěno v buňkách po dvou třílůžkových pokojích. Samotný areál je průběžně modernizován a proto může poskytnout vysoký standard ubytování.

Celý objekt školy je cíleně vybaven, prostředí je estetické, moderní a plně odpovídá podmínkám ke zdravotnickému a sociálnímu vzdělávání.

Střední zdravotnická škola, Tábor úzce spolupracuje s Nemocnicí Tábor, a.s. především v rámci předmětu ošetřování nemocných. Žáci 3. a 4. ročníků praktikují na vybraných odděleních dvakrát týdně. Na konci třetího ročníku zde probíhá odborná praxe jeden měsíc. Mezi další spolupracující organizace patří: G-Centrum Tábor, Městský úřad Tábor, Červený Kříž Tábor, Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje, Hospic Prachatice, Rolnička – Diakonie Českobratrské církve evangelické, Soběslav, Klíček– denní a týdenní stacionář Tábor, Farní charita Tábor, Svaz diabetiků ČR, Pobočný spolek Tábor, Úřad práce Tábor

Typ školyStátní
ZřizovatelKraj
IČO00667391

Sídlo školy:

Mostecká č.p. 1912/19
39002
Tábor, Tábor


Web
E-mail
Telefon

Kontaktní osoby:

Studijní obory

Kód oboru Název oboru Délka
studia
Ukončení
studia
1.kolo
přihl.
2020/21
přij.
21/2022
plánov.
Příjim.
zk.
Forma
studia
Pro žáky OZP  
53-41-M/03 Praktická sestra 4 Maturitní zkouška 74 45 60 ČJ, M Denní Neuvedeno Ne
53-41-H/01 Ošetřovatel 3 ZZ + výuční list 26 17 30 Žádné Denní Neuvedeno Ne
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.