Střední škola rybářská a vodohospodářská Jakuba Krčína, Třeboň, Táboritská 688

Informace o škole

Střední škola rybářská a vodohospodářská Jakuba Krčína v Třeboni navazuje na tradici rybářského učiliště. Vedle stávajícího učebního oboru Rybář škola vyučuje obory maturitní: Ekologie a životní prostředí – Vodohospodář a nástavbové studium Rybářství. Po úspěšném absolvování učebního oboru RYBÁŘ se absolventi uplatní u firem zabývajících se chovem, lovem, zpracováním a distribucí ryb, zakládáním a údržbou okrasných jezírek - a to po celé naší republice. Dále také ve velkochovech akvarijních ryb, u organizací rybářských svazů, v zemědělských a lesnických organizacích s chovem ryb. Některým studentům již během studia zprostředkuje škola budoucí zaměstnání. Absolventi maturitního oboru EKOLOGIE A ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ (vodohospodář) se uplatní ve vodohospodářských podnicích (správy povodí), ve firmách zabývajících se chovem a produkcí ryb, v projektové činnosti (malé vodní nádrže, suché poldry), ve státní správě. Nástavbové, dvouleté studium-RYBÁŘSTVÍ nabízí uplatnění při výrobě rybářských potřeb, ve službách pro rybářství, v obchodních organizacích, ve zpracování a odbytu rybářské produkce apod.
Prohlídky školy po telefonické domluvě ve dnech zveřejněných na webu školy, řidičská oprávnění sk. B+T, odborné exkurze v zahraničí, atraktivní zájmové aktivity (potápění, preparace ryb, myslivost, posilovny aj.).Jídelna i domov mládeže jsou umístěny v areálu školy, cena za jeden oběd 29,- Kč. Do nástavbového studia se hlásí absolventi učebního oboru Rybář.
SŠRV v Třeboni má vlastní školní jídelnu s kuchyní. Kuchyně zajišťuje pro žáky a zaměstnance celodenní a polodenní stravu. Cena: 1743 Kč/měsíc
Ubytování je možné v domově mládeže. V současné době jsou součástí SŠRV dva domovy mládeže v Táboritské ulici přímo u školy. Cena: 1000 Kč/měsíc
Škola má k dispozici odborné učebny pro výuku síťování, moderně vybavenou jazykovou učebnu, multifunkční učebny, učebnu hydrologie, chemické laboratoře a další učebny. V současné době v rámci nepovinného předmětu Řízení motorových vozidel.škola umožňuje žákům získat řidičské oprávnění skupin B+T.
Studenti se účastní skupinových studijních exkurzí a individuálních studijních stáží v partnerských školách v zahraničí. Mezi partnerské školy patří: Polsko - Gyzicko (Mazurská jezera); Norsko - škola na ostrově Schorvoy (Tromso); Slovensko - Spojená škola, Martin; Francie - Lycée Professionnel de Guérande; Lycée Agricole de Cibeins (Lyon). Mezi kooperující instituce patří: Česká společnost vodohospodářská ČSSI, Ústav pro hydrodynamiku AV ČR, Fakulta rybářství a ochrany vod Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, Ústav Akvakultury, Správa NP Šumava,VIMPERK a mnoho dalších. Některé partnerské instituce nabízí odborné exkurze a experimentální zázemí pro studium a výzkum akvakultury, hydrobiologie, toxikologie, nemocí ryb, reprodukce, genetiky, chovu ryb a raků a unikátní rybářskou knihovnu.
Typ školyStátní
ZřizovatelKraj
IČO00510912

Sídlo školy:

Táboritská č.p. 688
37901
Třeboň, Jindřichův Hradec


Web
E-mail
Telefon

Kontaktní osoby:

Studijní obory

Kód oboru Název oboru Délka
studia
Ukončení
studia
1.kolo
přihl.
2020/21
přij.
21/2022
plánov.
Příjim.
zk.
Forma
studia
Pro žáky OZP  
16-1-M/01 Ekologie a životní prostředí (Vodohospodář) 4 Maturitní zkouška 42 23 30 ČJ, M Denní Neuvedeno Ne
41-53-H/01 Rybář 3 ZZ + výuční list 61 42 70 Žádné Denní Neuvedeno Ne
41-43-L/51 Rybářství 2 Maturitní zkouška 19 19 30 ČJ, M Denní VYU - nástavba Ne
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.