Střední škola, České Velenice, Revoluční 220

Informace o škole

Škola vyučuje učební a maturitní obory žádané na trhu práce - ekonomické, obchodní a dopravní, strojírenské a elektrotechnické. V současné době je jedinou školou v Jihočeském kraji, kde se mj. vyučují obory zaměřené na železniční dopravu a přepravu. Škola spolupracuje s firmami v regionu, které podporuí výuku žáků formou stipendií, učebními pomůckami či zajištění odborného výcviku.  Škola nabízí i dálkové obory Logistické a finanční služby a Provoz a ekonomika dopravy. Dálkové obory se studují zdarma formou 10 třídenních konzultací za školní rok. Škola je členem Jihočeské hospodářské komory, je zapojena ve Sdružení doprava při JHK. Vyučování končí max. ve 14 hodin, dobré vlakové spojení pro dojíždění. Škola se také aktivně zapojuje v národních i mezinárodních projektech, získává tak další finanční prostředky na vzdělávací programy i vybavení školy. 

DOD: 16.1. a 12.2.2021 od 9 do 14 hod. Návštěva školy je možná individuálně kdykoliv po telefonické domluvě nebo e-mailem (tel. 773444572, pvondrys@sscv.cz). 2 typy ubytování ve vlastním DM. Vlastní ŠJ, celodenní strava 84 Kč, cena oběda 30 Kč. Nabídka stipendií od JčK a partnerských firem. JPZ do maturitních oborů. Svářečský průkaz, osvědčení o elektrotech. kvalifikaci ( § 5). Kvalitní výuka a praxe ve firmách jsou zárukou dobrého zaměstnání. Partnerské firmy: Magna Cartech, Eaton, České dráhy, Správa železnic, ČD Cargo, Jednota, Lasselsberger. Žáci pobírají stipendium a další bonusy. Stipendium ČD na profesi strojvedoucího a vlakvedoucího. Technické učební obory - stipendium Jihočeského kraje. Výuka s využitím interaktivních tabulí, tabletů notebooků, simulátorů atd. Nově vybavená elektrotechnická dílna a soustružna. Vyučení mohou získat maturitu v nástavbovém studiu. Nabízíme také dálkový obor Provoz a ekonomika dopravy. Dálkové obory se studují zdarma formou konzultací (10 třídenních konzultací za rok). Jednotné přijímací zkoušky do maturitních oborů, pořádáme přijímačky nanečisto. Díky evropským projektům je škola moderně vybavena. Výborné pracovní uplatnění po absolvování studia ve všech oborech. Možnost studia na VOŠ a VŠ.

Máme vlastní školní jídelnu. Nabízíme výběr oběda ze dvou jídel a celodenní stravu pro ubytované žáky za zvýhodněné ceny. Cena oběda je 32 Kč, celodenní strava 87 Kč. 

Cena: 1740 Kč/měsíc

Žáci se mohou ubytovat v našem domově mládeže. Část pokojů je dvoulůžkových se sociálním zařízením na patře (900 Kč/měsíc). Ostatní pokoje jsou apartmánového typu s vlastním příslušenstvím a kuchyňkou (1500 Kč/měsíc). Žáci mají k dispozici posilovnu, tenisový kurt, další volnočasové aktivity (modelářský kroužek, sportovní hry, výlety, exkurze atd.). Žáci mohou využívat zdarma internet ve škole i v domově mládeže.

Cena: 900 Kč/měsíc

Ve školní budově se nacházejí moderně vybavené třídy a laboratoře, odborné učebny a dílny. Při výuce jsou využívány interaktivní tabule, tablety a notebooky, interaktivní učební pomůcky. Školní dílny jsou určeny žákům technických oborů v 1. ročníku, od 2. ročníku konají žáci odborný výcvik ve firmách. V nich dostávají za produktivní práci finanční odměnu. Žáci mají k dispozici školní knihovnu, modelové kolejiště, potravinový a nápojový automat. V celé budově je wifi zdarma. 

Škola spolupracuje s blízkými nadnárodními i regionálními firmami, které podporují výuku oborů ať už formou finančně výhodných stipendií, učebními pomůckami či zajištěním odborného výcviku v jejich provozech. To umožňuje žákům poznat reálné prostředí budoucích zaměstnavatelů. Mezi smluvní partnery patří: Magna Cartech, Eaton, České dráhy, Správa železnic, ČD Cargo, Lasselsberger, Jednota, MVD Market. Firmy platí žákům za produktivní práci. Spolupráce s firmami je výhodná pro absolventy školy, kteří v nich najdou dobré pracovní uplatnění.

Typ školyStátní
ZřizovatelKraj
IČO14450917

Sídlo školy:

Revoluční č.p. 220
37810
České Velenice, Jindřichův Hradec


Web
E-mail
Telefon

Kontaktní osoby:

Studijní obory

Kód oboru Název oboru Délka
studia
Ukončení
studia
1.kolo
přihl.
2021/22
přij.
22/2023
plánov.
Příjim.
zk.
Forma
studia
Pro žáky OZP  
26-41-L/01 Mechanik elektrotechnik (Mechanik elektrotechnik se zaměřením na silnoproud) 4 Maturitní zkouška 13 13 30 ČJ, M Denní PŠD Ne
66-41-L/01 Obchodník (Obchod, doprava a služby) 4 Maturitní zkouška 8 8 30 ČJ, M Denní PŠD Ne
?
26-52-H/01 Elektromechanik pro zařízení a přístroje 3 ZZ + výuční list 9 4 15 Žádné Denní PŠD Ne
?
66-51-H/01 Prodavač (Prodavač - aranžér) 3 ZZ + výuční list 3 3 15 Žádné Denní PŠD Ne
23-51-H/01 Strojní mechanik 3 ZZ + výuční list 2 0 15 Žádné Denní PŠD Ne
?
37-52-H/01 Železničář (Komerční pracovník v dopravě) 3 ZZ + výuční list 11 11 15 Žádné Denní PŠD Ne
37-42-L/51 Logistické a finanční služby 3 Maturitní zkouška 0 0 30 ČJ, M Dálková VYU - nástavba Ne
?
23-51-H/01 Strojní mechanik (Nástrojař Magny Cartech) 3 ZZ + výuční list 2 10 Žádné Denní PŠD Ne
?
37-41-M/01 Provoz a ekonomika dopravy 5 Maturitní zkouška 30 ČJ, M Dálková DZŠ Ano
?
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.