Střední škola a Vyšší odborná škola cestovního ruchu, České Budějovice, Senovážné náměstí 12

Informace o škole

Střední škola a Vyšší odborná škola cestovního ruchu připravuje budoucí pracovníky v různých oblastech cestovního ruchu už více než 30 let. Profiluje se jako škola zaměřená na gastronomii, hotelnictví a turismus. Nástavbové studium navazuje na uvedené obory s výučním listem. U oboru Gastronomie (zam. kuchař) ve 3. ročníku možnost jednotné závěrečné zkoušky zakončené výučním listem. Škola se stala jako jedna z prvních hotelových škol členem Evropské asociace hotelových škol, spolupracuje se zahraničními školami podobného zaměření, zvláště s Mezinárodní hotelovou školou v Bad Leonfeldenu.

DOD:19.11.2020, 14.1.2021. Vlastní DM, školní jídelna a dvě tělocvičny. Partnerské kontakty se školami v Rakousku, Itálii, Německu a Slovensku. Členství v Evropské asociaci hotelových škol, Asociaci kuchařů a cukrářů ČR, HO.RE.KA, Asociaci českých cestovních kanceláří a agentur. Mezinárodní projekty Leonardo da Vinci a další, odborné kurzy v rámci celoživotního vzdělávání, úspěchy v odborných soutěžích. Absolventi nemají problém s uplatněním. Škola zajišťuje praktické a teoretické vyučování a výchovu mimo vyučování. Učebny výpočetní techniky k dispozici žákům, včetně připojení na internet. Nástavbové studium navazuje na uvedené obory s VL. U oboru Gatronomie (zam. kuchař) ve 3. ročníku možnost jednotné závěrečné zkoušky zakončené VL.

Školní jídelna se nachází v budově Fráni Šrámka 9 v Č. Budějovicích. V letech 2000-2001 byla školní jídelna nově zrekonstruována a vybavena moderní technologií odpovídající platným hygienickým a bezpečnostním předpisům a požadavkům na školní stravování.

Cena: 1320 Kč/měsíc

Škola vlastní moderní domov mládeže 1. kategorie v Rudolfově, v dosahu městské hromadné dopravy (spojení linkou č.1). Žáci jsou ubytováni ve 2 – 3 lůžkových pokojích vybavených moderním nábytkem a sociálním příslušenstvím. Celková kapacita je 120 lůžek. V jídelně domova mládeže jsou podávány snídaně a večeře. Čajové kuchyňky umožňují přípravu jednoduchých pokrmů a nápojů. K dispozici jsou místnosti s interiérovým vybavením pro přípravu na vyučování, tvůrčí činnost, relaxaci, poslech hudby i sledování videoprogramů, fitness centrum, počítačové a komunikační centrum, wifi připojení do internetu, knihovna i venkovní prostory pro relaxaci a sport.

Cena: 950 Kč/měsíc

Moderní odborné učebny, jazyková laboratoř, počítačové učebny, tělocvična, knihovna, jídelna, domov mládeže, volný přístup na internet.

Partnerské kontakty se školami v Rakousku, Itálii, Německu a Slovensku. Členství v Evropské asociaci hotelových škol, Asociaci kuchařů a cukrářů ČR, HO.RE.KA, Asociaci českých cestovních kanceláří a agentur. Mezinárodní projekty Leonardo da Vinci a další. Odborné kurzy v rámci celoživotního vzdělávání, úspěchy v odborných soutěžích.

Typ školyStátní
ZřizovatelKraj
IČO60077590

Sídlo školy:

Senovážné nám. č.p. 239/12
37001
České Budějovice, České Budějovice


Web
E-mail
Telefon

Kontaktní osoby:

Studijní obory

Kód oboru Název oboru Délka
studia
Ukončení
studia
1.kolo
přihl.
2020/21
přij.
21/2022
plánov.
Příjim.
zk.
Forma
studia
Pro žáky OZP  
65-42-M/01 Hotelnictví (Hotelnictví a turismus) 4 Maturitní zkouška 141 60 60 ČJ, M Denní Neuvedeno Ne
65-41-L/01 Gastronomie (Kuchař) 4 Maturitní zkouška 39 30 30 ČJ, M Denní Neuvedeno Ne
65-51-H/01 Kuchař - číšník (Číšník, servírka) 3 ZZ + výuční list 30 30 30 Žádné Denní Neuvedeno Ne
65-41-L/51 Gastronomie (Společné stravování) 3 Maturitní zkouška 2 2 30 ČJ, M Dálková VYU - nástavba Ne
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.