Střední škola a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Volyně, Lidická 135

Informace o škole

Jsme  státní škola, kde má místo každý, kdo má vůli a touhu se učit. Stavíme na přátelské atmosféře důvěry a vzájemného respektu. Klademe důraz na kvalitní přípravu a dobré možnosti uplatnění. Neustále modernizujeme vybavení a spolupracujeme s řadou podniků, abychom žákům zajistili dobrou praxi. Dlouhodobě se zapojujeme do mezinárodní spolupráce s partnerskými školami.

Za klíčové považujeme jazyky. Také z toho důvodu mohou studenti přímo ve škole skládat mezinárodně uznávané jazykové zkoušky.

DOD:  15. leden 2021 online

            5. únor 2021

Škola zajišťuje celodenní stravování. Máme vlastní školní jídelnu. Cena celodenní stravy je 83 Kč a platí se spolu s cenou za ubytování vždy dopředu na příští měsíc. Jídlo se odebírá pomocí čipu. Dokážeme uvařit i dietní jídla. Svačinu je možné zakoupit ve školním jídelním automatu, který naši kuchaři a kuchařky denně plní čerstvými produkty za příznivé ceny (bagety, obložené chleby, zeleninové a ovocné saláty atd.)

Cena: 1720 Kč/měsíc

Škola má vlastní bezbariérový domov mládeže, který se nachází nedaleko hlavní budovy školy.  Ubytovací buňka se skládá ze 2 pokojů s vlastním sociálním zařízením a se sprchou. Domov mládeže je nově zrekonstruovaný. Studenti mohou využívat zdarma fitness centrum, které se nachází přímo v budově domova mládeže, společenskou místnost s televizorem, kulečník, ping pong, elektronické šipky. Přímo u domova mládeže je nově vybudované hřiště pro míčové hry. Nabízíme zdarma velké množství volnočasových aktivit - florbal, volejbal, basketbal, cvičení na gymnastických míčích, kickbox aerobic, keramická pec, paličkování, malování na sklo a další. K dispozici studentům jsou 2 počítačové učebny s přístupem na internet. Domov mládeže je vybaven výtahem.

Cena: 700 Kč/měsíc

Škola je bezbariérová. Je vybavena moderní počítačovou multimediální technikou, interaktivními tabulemi a mobilními počítačovými učebnami, moderními měřícími systémy pro výuku přírodovědných předmětů.  Žáci mají volný přístup k internetu po celý den ve 3 počítačových učebnách. K dispozici je školní klub, kde mohou studenti trávit svůj volný čas. K dispozici mají naši studenti také knihovnu s českou i cizojazyčnou literaturou. K zapůjčení jsou také elektronické čtečky knih.

Vyučujeme anglický, německý, španělský a ruský jazyk. Volitelně vyučujeme  francouzský  a  český znakový jazyk pro neslyšící.

Škola pořádá lyžařské, turistické a adaptační kurzy. Je zapojena v mezinárodních projektech a spolupracuje se zahraničními školami. Mezi partnerské školy patří:  Staatliche Berufsschule 1 Straubing, Německo, Staatliche Berufsschule 2 Passau, Staatliche Berufsschule 1 Straubing. Českým partnerem je nám Gymnázium a SOŠ Mikulov.

Škola spolupracuje s celou řadou zaměstnavatelů. Ve všech maturitních oborech je ve studiu zařazena souvislá odborná praxe. V oboru Sociální činnost je navíc zařazena průběžná odborná praxe, kterou studenti vykonávají v domově seniorů MěÚSS Strakonice ,Kojeneckém centru Jihočeského kraje , Nemocnici Volyně a dalších sociálních zařízeních.

Studenti oboru Cukrář absolvují odborný výcvik ve školních dílnách a prodejní dovednosti se naučí v naší školní cukrářské prodejně.

Nepřehlédnutelnými partnery zejména pro obor veřejnosprávní činnost jsou obecní a městské úřady  - MěÚ Volyně, MěÚ Vlachovo Březí, MěÚ Sedlice a další. V rámci výuky cestovního ruchu a průvodcovství konají naši studenti praxe také v cestovní agentuře Ciao Strakonice.

Typ školyStátní
ZřizovatelKraj
IČO60650478

Sídlo školy:

Lidická č.p. 135
38701
Volyně, Strakonice


Web
E-mail
Telefon

Kontaktní osoby:

Studijní obory

Kód oboru Název oboru Délka
studia
Ukončení
studia
1.kolo
přihl.
2020/21
přij.
21/2022
plánov.
Příjim.
zk.
Forma
studia
Pro žáky OZP  
63-41-M/01 Ekonomika a podnikání 4 Maturitní zkouška 21 21 30 Denní DZŠ Ano
?
78-42-M/05 Přírodovědné lyceum 4 Maturitní zkouška 12 12 15 BIO Denní DZŠ Ano
75-41-M/01 Sociální činnost 4 Maturitní zkouška 33 30 45 Denní DZŠ Ano
68-43-M/01 Veřejnosprávní činnost 4 Maturitní zkouška 28 28 30 Denní DZŠ Ano
?
29-54-H/01 Cukrář 3 ZZ + výuční list 19 19 30 Žádné Denní Neuvedeno Ano
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.