Střední rybářská škola a Vyšší odborná škola vodního hospodářství a ekologie, Vodňany, Zátiší 480

Informace o škole

Tato škola se 100letou tradicí otevírá dvě třídy jednoho ročníku a jako jediná u nás nabízí 4letý maturitní obor Rybářství ve dvou studijních specializacích. Zaměření CHOV RYB je více přírodovědně orientováno. Odborná složka vzdělávání je zaměřena na přírodní vědy (biologii, hydrobiologii, hydrochemii, ichtyologii) a jednotlivé technologie používané v chovech ryb i na péči o rybářské revíry. Zaměření VODNÍ STAVBY v rybářství kombinuje přírodovědné základy s větším podílem učiva technického (hydrologie, vodní hospodářství). Speciální učivo je zaměřeno na okrasné nádrže, rybí líhně, revitalizační zásahy v krajině, intenzivní chovy ryb, protipovodňová opatření.

Studium Vyšší odborné školy vodního hospodářství a ekologie Vodňany je tříleté, zakončené absolutoriem. Absolventi školy získávají titul diplomovaný specialista (Dis.) v oboru vodní hospodářství a ekologie. Studium VOŠ VHE je zaměřeno na problematiku tvorby a ochrany životního prostředí s důrazem na ochranu vod, vodního prostředí a vodních organismů.

 

DOD: bližší informace na www.srs-vodnany.cz nebo kdykoli po telefonické dohodě.

Školní jídelna je součástí areálu školy.

Cena: 1600 Kč/měsíc

Moderní domov mládeže je součástí areálu školy. Zázemí areálu zahrnuje posilovnu, saunu, tělocvičnu, venkovní hřiště, klubovny a další zařízení pro využití volného času. Studenti jsou ubytováni v dvojlůžkových nebo trojlůžkových pokojích. Vždy dva pokoje mají dohromady vlastní koupelnu. Pokoje jsou vybaveny novým nábytkem, každý student má svůj psací stůl. Studenti mohou používat své počítače, na pokojích mají připojení na internet. Mají k dispozici společnou vybavenou kuchyňku.

Cena: 900 Kč/měsíc

Škola je vybavena biologickou, hydrobiologickou, chemickou laboratoří, akvarijní síní, učebnou vodní stavby, multimediálními učebnami a také pavilonem mechanizace a učebnou zpracování dřeva. Součástí studia je získání řidičského oprávnění skupin B, T. Dále je možné získat myslivecké zkoušky, průkaz vůdce malého plavidla, v rámci zájmové činnosti se věnovat sportovním aktivitám, akvaristice, preparacím ryb a dalším zájmovým činnostem.

Partnery školy jsou: Krajské školní hospodářství České Budějovice, Český rybářský svaz, Český rybářský svaz, z. s. Středočeský územní svaz, OP vzdělávání pro konkurenceshopnost, MŠMT

Typ školyStátní
ZřizovatelKraj
IČO60650770

Sídlo školy:

Zátiší č.p. 480
38901
Vodňany, Strakonice


Web
E-mail
Telefon

Kontaktní osoby:

Studijní obory

Kód oboru Název oboru Délka
studia
Ukončení
studia
1.kolo
přihl.
2020/21
přij.
21/2022
plánov.
Příjim.
zk.
Forma
studia
Pro žáky OZP  
41-43-M/01 Rybářství 4 Maturitní zkouška 64 60 60 ČJ, M Denní Neuvedeno Ne
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.