Střední průmyslová škola stavební, České Budějovice, Resslova 2

Informace o škole

Střední průmyslová škola si za dobu své stoleté působnosti na jihu Čech vytvořila významné postavení ve výuce studentů odborně připravených pro praktickou stavební činnost. A nyní patří mezi velmi žádané prestižní střední školy v Českých Budějovicích. V posledních letech nacházeli absolventi školy uplatnění také v podnikatelské stavební sféře a jako úspěšní podnikatelé se nyní vracejí s radou a pomocí na půdu školy. Vytvářejí komunikační prostor pro učitele, kteří získávají cenné informace o nových směrech digitálního projektování, využívání moderních výrobních technologií, používání nových stavebních materiálů a stavebních prvků, uplatňování vysoce produktivní techniky, ale také informace o nových ekonomických vztazích. Je tak udržován trvalý a velice cenný kontakt s neustále se modernizující stavební praxí a získané poznatky mohou být aktuálně přenášeny do odborné výuky.
DOD: 22 a 23. 11. 2020, 9. 12. 2020, 14.1.2021ubytování a stravování v DDM Holečkova ul.PZ - jednotné přijímací zkoušky dle školského zákona
Stravování v DDM Holečkova ul.
Ubytování v DDM Holečkova ul.
Pro výuku informatiky a CAD systémů má škola k dispozici šest učeben. Ve škole jsou k dispozici tři wifi sítě. Pro žáky jsou dále k dispozici velkoformátové barevné plottery A1, velká laserová tiskárna a skener do forrmátu A0 a tiskárny a skenery do formátu A3. Počítače pracují v prostředí operačního systému WINDOWS 10. V základní výuce informatiky je k dispozici kancelářský balík programů MS OFFICE 365. Pro výuku stavebních oborů jsou k dispozici grafické programy ARCHICAD, AUTOCAD, REVIT, LUMION, pro pružnost program FINE, pro rozpočtování program Calida - EuroCALC a jiné. Škola používá výukovou licenci geotechnických programů GEO5, dále Microstation a ArcView. Výuce jazyků je věnována velká pozornost. Žáci si mohou zvolit studium německého nebo anglického jazyka. Jazykové učebny jsou vybaveny audio i videotechnikou, v softwarovém vybavení počítačů jsou výukové programy. Ateliéry a studovna mají k dispozici počítače s připojením do lokální sítě, takže studenti mají k dispozici pro samostudium veškeré programové vybavení. Stavební praxe probíhá po dobu celého školního roku v průběhu prvních třech ročníků studia. Velký význam pro praktickou výuku má nově vybudovaná hala odborného výcviku ve středisku na Novohradské silnici č. 15.
Typ školyStátní
ZřizovatelKraj
IČO60076089

Sídlo školy:

Resslova č.p. 1579/2
37004
České Budějovice, České Budějovice


Web
E-mail
Telefon

Kontaktní osoba:

Studijní obory

Kód oboru Název oboru Délka
studia
Ukončení
studia
1.kolo
přihl.
2020/21
přij.
21/2022
plánov.
Příjim.
zk.
Forma
studia
Pro žáky OZP  
36-46-M/01 Geodézie a katastr nemovitostí 4 Maturitní zkouška 37 15 15 ČJ, M Denní Neuvedeno Ne
36-47-M/01 Stavebnictví 4 Maturitní zkouška 173 105 105 ČJ, M Denní Neuvedeno Ne
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.