Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Kaplice, Pohorská 86

Informace o škole

Naše škola si uvědomuje, že svým žákům musí nabídnout něco víc než jen znalosti. Snažíme se žáky připravit pro život, zaměřit výuku prakticky a zároveň držet krok s moderními trendy ve výuce a zavádět nové poznatky z praxe do výuky. Důležité je však pro nás i dobré klima školy, proto vedeme žáky k rozvíjení mezilidských vztahů založených na vzájemném respektu, slušnosti a úctě. Preferujeme kooperativní vyučovací metody, aby byli žáci schopni pracovat v týmu. Jsme aktivní škola! Zapojujeme se do mezinárodních projektů Erasmus, Interreg Europe, Edison. Pořádáme odborné přednášky pro žáky a veřejnost. Aktivně se účastníme různých soutěží, přehlídek a veletrhů. Jsme nositeli titulu Ekoškola, fakultní školou Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity, partnerskou školou Ekonomické fakulty Jihočeské univerzity, akreditovaným střediskem ECDL. Studuj u nás! Slovo nuda neznáme! U nás se stále něco děje! Nesedíme jen v lavicích! Cestujeme! Podnikáme! Sportujeme! Spolupracujeme!

Den otevřených dveří je opětovně naplánován na  4.2.2021 od 14.00 do 17.00, pokud nám to epidemiologická situace dovolí. Přijď se přesvědčit, že studiem u nás nastartuješ svou kariéru! Sledujeme moderní trendy a potřeby pracovního trhu! Co třeba logistika!Co je to logistika? Logistika je nauka o přepravě zboží, osob, informací, tedy čehokoli co je třeba přesunout v čase a prostoru minimálně z bodu A do bodu B. V logistice je důležité, aby vše proběhlo ve správný čas a dostalo se na správné místo. Logistika je velice obsáhlý obor, který zahrnuje výrobní podniky, prodejce i státní správu.Logistiku u nás můžeš studovat v maturitním oboru Obchodní akademie nebo v oboru Operátor skladování logistik! Jsou to obory vhodné pro chlapce i děvčata! Vidíš se v budoucnu jako bankéř, podnikatel, sekretářka, logistik nebo administrativní pracovnice? Tak jsi tu správně! Studuj u nás obory budoucnosti!Nebo tě spíše láka technika či bezpečnostně právní oblast? Tak super! I tyto atraktivní obory můžeš studovat na kaplické střední škole.

Školní jídelna je umístěna  jak na SOŠ, tak na SOU, nemusíte tedy nikam přecházet. Žáci ubytovaní na domově mládeže mají snídaně a večeře přímo na domově mládeže.

Stravování: snídaně 15 Kč, oběd 28 Kč, večeře 28 Kč

Cena: 1600 Kč/měsíc

Žáci, pro něž je dojíždění komplikované, mohou využít ubytování na domově mládeže, který je propojen s budovou SOU, Pohorská 86. 

Cena: 800 Kč/měsíc

Škola disponuje prostory jak pro  výuku, tak pro samostudium, relaxaci a aktivní odpočinek:

posilovna, tělocvična, školní knihovna, studovna, multimediální učebny, počítačové učebny, jazykové učebny, písárna, učebna autoškoly a další odborné učebny, venkovní učebna, vlastní autoškola, svářečská škola, restaurace, vlastní domov mládeže, Wi-fi po celé škole.

Naše škola je škola otevřená, tj. spolupracujeme nejen s firmami, ale i s vysokými školami, s bankami, mezinárodními organizacemi, zahraničními školami a ostaními institucemi.

Zapojujeme se do mezinárodních projektů Erasmus, Interreg Europe, Edison. Pořádáme odborné přednášky pro žáky a veřejnost. Aktivně se účastníme různých soutěží, přehlídek a veletrhů. Jsme nositeli titulu Ekoškola, fakultní školou Přírodovědecké fakulty JU, akreditovaným střediskem ECDL, partnerskou školou firmy Engel, České spořitelny, Komerční banky a většiny kaplických firem. Pomáháme potřebným – organizujeme charitativní akce. Každoročně organizujeme exkurze, kurzy sportovní, kulturně-historické a zahraniční poznávací zájezdy. Spolupracujeme s více jak 40 firmami a organizacemi, ve kterých naši studenti absolvují odbornou praxi nebo odborný výcvik.

Typ školyStátní
ZřizovatelKraj
IČO75050081

Sídlo školy:

Pohorská č.p. 86
38241
Kaplice, Český Krumlov


Web
E-mail
Telefon

Kontaktní osoby:

Studijní obory

Kód oboru Název oboru Délka
studia
Ukončení
studia
1.kolo
přihl.
2021/22
přij.
22/2023
plánov.
Příjim.
zk.
Forma
studia
Pro žáky OZP  
63-41-M/02 Obchodní akademie 4 Maturitní zkouška 25 25 30 ČJ, M Denní PŠD Ne
23-51-H/01 Strojní mechanik 3 ZZ + výuční list 5 5 30 Denní PŠD Ne
23-68-H/01 Mechanik opravář motorových vozidel 3 ZZ + výuční list 22 22 24 Denní PŠD Ne
41-55-H/01 Opravář zemědělských strojů 3 ZZ + výuční list 13 13 24 Denní PŠD Ne
65-51-H/01 Kuchař - číšník 3 ZZ + výuční list 23 23 30 Denní PŠD Ne
66-53-H/01 Operátor skladování 3 ZZ + výuční list 30 ČJ, M Denní PŠD Ne
68-42-L/51 Bezpečnostní služby 3 Maturitní zkouška 30 ČJ, M Dálková VYU - nástavba Ne
78-42-M/01 Technické lyceum 4 Maturitní zkouška 25 ČJ, M Denní PŠD Ne
?
36-58-H/01 Montér vodovodů a kanalizací a obsluha vodárenských zařízení 3 ZZ + výuční list 27 27 20 ČJ, M Denní PŠD Ne
68-42-L/51 Bezpečnostní služby 2 Maturitní zkouška 27 27 30 ČJ, M Denní VYU - nástavba Ne
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.