Obchodní akademie, Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Třeboň, Vrchlického 567

Informace o škole

Obchodní akademie, Střední odborná škola a Střední odborné učiliště nabízí 4leté obory zakončené maturitní zkouškou, obory 3leté zakončené odbornou zkouškou s výučním listem a studium nástavbové. 2leté denní studium je určeno pro absolventy všech 3letých učebních oborů a 3leté dálkové studium určené pro absolventy všech 3letých učebních oborů, kteří jsou zaměstnáni a chtějí si dokončit úplné střední vzdělání. Do učebních oborů jsou uchazeči přijímáni bez přijímacích zkoušek podle prospěchu na ZŠ v 1. a 2. pololetí předposledního a v 1.pololetí posledního ročníku ZŠ. Uchazeči o 4leté maturitní obory a 2 a 3 leté nástavbové obory absolvují zkoušku dle platné legislativy. Škola disponuje dvěma pracovišti, která využívají žáci i studenti. Všechna pracoviště jsou moderně zařízena v teoretické i praktické výuce.

DOD: Celou školu včetně dílen a dalších prostor je možné navštívit v pracovních dnech od 8-14 hod, DOD budou zveřejněny na webu do 31.8.2020. Do učebních oborů jsou uchazeči přijímáni bez přijímacích zkoušek podle prospěchu na ZŠ v 1. a 2. pololetí předposledního a v 1.pololetí posledního ročníku ZŠ. Uchazeči o 4leté maturitní obory a 2 a 3 leté nástavbové obory absolvují zkoušku dle platné legislativy. Škola je velmi dobře materiálně a technicky vybavena (odborné učebny, jazykové laboratoře, multimediální učebny, učebny výpočetní techniky...). Tvoří ji komplex budov určených pro teoretickou výuku i praktické vyučování. Technické obory mají k dispozici rozsáhlý vozový park, jenž tvoří osobní a nákladní automobily a traktory. K četným exkurzím je využíván i školní autobus. Velmi dobře jsou vybaveny i dílny pro oděvní a sklářské obory. Součástí školy jsou dva domovy mládeže a školní jídelna. Chloubou školy je tělocvična s horolezeckou stěnou, squashovým kurtem a fitcentrem. Škola i domovy mládeže nabízejí velké množství aktivit. Škola aktivně spolupracuje se školami v Itálii, Portugalsku, Německu, Rakousku, Japonsku a Slovensku. Žáci učebních oborů se podílejí na produktivní činnosti ( služby, výrobky), za kterou jsou odměňováni. Škola nabízí tyto služby: ubytování v letních měsících, prodej sklářských výrobků, zámečnické práce, svařování oceli a hliníku, příprava automobilů na STK, opravy zemědělské techniky.

Školní jídelna je známa svou výbornou domácí kuchyní a žáci mají možnost vybrat si oběd ze dvou nabízených jídel.

Celodenní stravování cca 1700,- 

Cena: 1700 Kč/měsíc

Pro školu v ul. Vrchlického: DM Na Zámku (růžová budova v areálu státního zámku) Pro školu v ul. Táboritská: DM - budova vedle školy

Cena: 900 Kč/měsíc

Škola je velmi dobře materiálně a technicky vybavena (odborné učebny, jazykové laboratoře, multimediální učebny, učebny výpočetní techniky...). Tvoří ji komplex budov určených pro teoretickou výuku i praktické vyučování. Technické obory mají k dispozici rozsáhlý vozový park, jenž tvoří osobní a nákladní automobily a traktory. K četným exkurzím je využíván i školní autobus. Velmi dobře jsou vybaveny i dílny pro oděvní a sklářské obory. Součástí školy jsou dva domovy mládeže a školní jídelna. Chloubou školy je tělocvična s horolezeckou stěnou, squashovým kurtem a fitcentrem. Škola i domovy mládeže nabízejí velké množství aktivit. Škola aktivně spolupracuje se školami v Itálii, Portugalsku, Německu, Japonsku a Slovensku. Žáci učebních oborů se podílejí na produktivní činnosti ( služby, výrobky), za kterou jsou odměňováni.

V posledních letech začala škola rozvíjet i mezinárodní spolupráci se školami v Itálii (Trento), Slovensku (Svit), Portugalsku (Lisabon), Japonsku (Kagawa), Čína (Donghaj), Německo (Grafenau). S Itálií, Slovenskem i Portugalskem již proběhly výměnné týdenní pobyty žáků.

Typ školyStátní
ZřizovatelKraj
IČO00073181

Sídlo školy:

Vrchlického č.p.567
37901
Třeboň, Jindřichův Hradec


Web
E-mail
Telefon

Kontaktní osoby:

Studijní obory

Kód oboru Název oboru Délka
studia
Ukončení
studia
1.kolo
přihl.
2021/22
přij.
22/2023
plánov.
Příjim.
zk.
Forma
studia
Pro žáky OZP  
65-42-M/02 Cestovní ruch (Služby cestovního ruchu) 4 Maturitní zkouška 32 15 40 ČJ, M Denní Neuvedeno Ne
82-41-M/07 Modelářství a návrhářství oděvů 4 Maturitní zkouška 23 23 30 TZ Denní Neuvedeno Ne
63-41-M/02 Obchodní akademie 4 Maturitní zkouška 17 12 30 ČJ, M Denní Neuvedeno Ne
82-41-M/13 Výtvarné zpracování skla a světelných objektů 4 Maturitní zkouška 14 10 30 TZ Denní Neuvedeno Ne
23-68-H/01 Mechanik opravář motorových vozidel (Automechanik) 3 ZZ + výuční list 38 20 50 Žádné Denní Neuvedeno Ne
41-55-H/01 Opravář zemědělských strojů 3 ZZ + výuční list 42 28 50 Žádné Denní Neuvedeno Ne
53-41-H/01 Ošetřovatel 3 ZZ + výuční list 22 11 30 Žádné Denní Neuvedeno Ne
28-58-H/01 Sklář - výrobce a zušlechťovatel skla (brusič/malíř skla) 3 ZZ + výuční list 0 0 15 Žádné Denní Neuvedeno Ne
28-63-H/01 Výrobce bižuterie a dekorativních předmětů (Skleněná bižuterie) 3 ZZ + výuční list 0 0 15 Žádné Denní Neuvedeno Ne
64-41-L/51 Podnikání 3 Maturitní zkouška 6 6 30 ČJ, M Dálková VYU - nástavba Ne
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.