Gymnázium, Týn nad Vltavou, Havlíčkova 13

Informace o škole

Vltavotýnské gymnázium se nachází v klidném prostředí na okraji malebného jihočeského městečka Týn nad Vltavou. Jedná se o osmileté gymnázium, čtyřletý studijní cyklus není otevírán. Škola je obklopena zelení se spoustou travnatých ploch používaných pro sport a relaxaci žáků. Žáci sportují také v menším školním gymnastickém sále a v moderní městské sportovní hale. Kapacita školy je 240 studentů. Jsme tedy relativně malá škola, učitelé své žáky velmi dobře znají, což přispívá k přátelské a tvůrčí atmosféře. Ve škole se vyučuje dvěma cizím jazykům, anglickému a německému, nepovinně lze studovat např. ruský jazyk. Výbornou úroveň má jak výuka humanitních, tak i přírodovědných předmětů.
DOD:2.2. 2021. Škola se nachází v klidném prostředí, je obklopena zelení se spoustou travnatých ploch používaných pro sport a relaxaci žáků. Jedná se o osmileté gymnázium, čtyřletý studijní cyklus není otevírán, do třídy kvinty konáme doplňující přijímací zkoušky. Kapacita školy je 240 studentů. Jsme tedy relativně malá škola, učitelé své žáky velmi dobře znají, což přispívá k přátelské a tvůrčí atmosféře. Škola disponuje moderně vybavenými učebnami, novým výtahem, přímo v budově se nachází i nová školní kuchyně s jídelnou.
Přímo v budově školy se nachází školní kuchyně s jídelnou. Cena oběda pro žáka 27 Kč. Cena: 600 Kč/měsíc
Při vyučování jsou využívány moderní informační a komunikační prostředky včetně interaktivních sestav. Škola disponuje 2 počítačovými učebnami a jazykovou učebnou vybavenou nejnovějšími informačními a komunikačními technologiemi. V roce 2018 proběhla z evropských dotací modernizace odborné učebny fyziky a laboratoře chemie. Zároveň byl vybudován moderní venkovní výtah, který zajistil kompletní bezbariérovost školy. V následujících letech škola ve spolupráci se zřizovatelem připravuje kompletní rekonstrukci školní kuchyně a jídelny a odvodnění objektu gymnázia.
Typ školyStátní
ZřizovatelKraj
IČO60076062

Sídlo školy:

Čihovice č.p. 13
37501
Týn nad Vltavou, České Budějovice


Web
E-mail
Telefon

Kontaktní osoby:

Studijní obory

Kód oboru Název oboru Délka
studia
Ukončení
studia
1.kolo
přihl.
2020/21
přij.
21/2022
plánov.
Příjim.
zk.
Forma
studia
Pro žáky OZP  
79-41-K/81 Gymnázium (všeobecné 8 leté) 8 Maturitní zkouška 41 30 30 ČJ, M Denní ZŠ5 Ne
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.