Základní škola a Gymnázium Vodňany

Informace o škole

Gymnázium Vodňany realizuje výuku v osmiletém a čtyřletém studijním cyklu. Navazuje na vzdělávání v ZŠ a vytváří optimální podmínky pro všestranný rozvoj nadaných a motivovaných žáků. Je to stabilní vzdělávací instituce se silným regionálním charakterem a osobitou identitou. Škola umožňuje plnění náročných vzdělávacích institucí. Nabízí nadstandardní individuální přístup, kontaktové podmínky a prostředí ve výchově a vzdělávání. Gymnázium Vodňany realizuje během roku mnoho akcí různého charakteru.
DOD: 5.1.2021 Rodinné prostředí společně s přátelským kolektivem vrstevníků a kvalitním pedagogickým sborem využívajícím moderní metody a formy výuky (iŠkola) utváří jedinečný prostor pro studium a uspokojování individuálních potřeb žáků školy.cena oběda 25/27 KčGymnázium Vodňany realizuje výuku v osmiletém a čtyřletém studijním cyklu. Navazuje na vzdělávání v ZŠ a vytváří optimální podmínky pro všestranný rozvoj nadaných a motivovaných žáků.Žáci mají k dispozici stabilní a dostatečně výkonnou školní Wi-Fi síť, která společně s didaktickou technikou a používáním výukových softwarů patří k naší moderní škole neodmyslitelně již řadu let.Nadaní jedinci mají možnost využít nabyté poznatky na zahraničních stážích v partnerských školách, případně při aktivitách spojených s realizací projektů z dotací EU.Odborně vedené terénní botanické a zoologické kurzy realizované ve spolupráci s pracovníky PřF JU a CHKO Blanský les.Nadační fond Gymnázia podporuje formou stipendia žáky s výborným prospěchem.
Stravování umožněno v rámci areálu gymnázia.
Žáci mají k dispozici stabilní a dostatečně výkonnou školní Wi-Fi síť, která společně s didaktickou technikou a používáním výukových softwarů patří k výbavě Gymnázia již několik let. Tato škola také disponuje vybavením v oblasti lidských zdrojů a z toho se odvíjející nabídky vzdělávacích služeb a aktivit žákům školy.
Typ školyStátní
ZřizovatelObec
IČO63289938

Sídlo školy:

Alešova č.p. 50
38901
Vodňany, Strakonice


Web
E-mail
Telefon

Kontaktní osoby:

Studijní obory

Kód oboru Název oboru Délka
studia
Ukončení
studia
1.kolo
přihl.
2020/21
přij.
21/2022
plánov.
Příjim.
zk.
Forma
studia
Pro žáky OZP  
79-41-K/81 Gymnázium 8 Maturitní zkouška 65 29 30 ČJ, M Denní ZŠ5 Ne
79-41-K/41 Gymnázium 4 Maturitní zkouška 25 4 30 ČJ, M Denní Neuvedeno Ne
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.