Waldorfská škola České Budějovice - mateřská škola, základní škola a střední škola České Budějovice o.p.s.

Informace o škole

Waldorfské vzdělávání je koncipováno jako ucelený vzdělávací model. V zahraničí jsou Waldorfské školy většinou dvanáctileté. V ČR je tento model rozdělený na základní a střední školu. Na Waldorfském lyceu mohou nicméně studovat i žáci, kteří Waldorfskou základní školu neabsolvovali. Waldorfské lyceum svým žákům nabízí vzdělávání zaměřené na celkový rozvoj osobnosti, široký vzdělanostní základ s důrazem na vnitřní motivaci a výrazný mezinárodní rozměr studia. Měsíční školné pro Waldorfské lyceum činí 2 500 Kč (30 tis. Kč za rok).
První waldorfská střední škola v Jihočeském kraji sídlí na adrese: Senovážné nám. 231/7, 370 01 Č. Budějovice. Forma hodnocení: slovní hodnocení (neznámkuje se). Termíny DOD budou zveřejněny na webu školy v září 2020. Žáci SŠ využívají nabídky místních domovů mládeže a mohou se stravovat v jídelně Teologické fakulty i v dalších blízkých stravovacích zařízeních.Bezbariérový přístup s výtahem. Podmínkou přijetí je ukončené základní vzdělávání a absolvování státní i školní části PZ.
Pro studenty ze vzdálených měst (Písek, Praha, Brno, ...) nabízíme internátní ubytování.
Typ školySoukromá
ZřizovatelSoukromý subjekt
IČO28068769

Sídlo školy:

M. Chlajna č.p. 1347/23
37005
České Budějovice, České Budějovice


Web
E-mail
Telefon

Kontaktní osoby:

Studijní obory

Kód oboru Název oboru Délka
studia
Ukončení
studia
1.kolo
přihl.
2020/21
přij.
21/2022
plánov.
Příjim.
zk.
Forma
studia
Pro žáky OZP  
78-42-M/06 Kombinované lyceum (Waldorfské lyceum) 4 Maturitní zkouška 48 30 30 ČJ, M, PO Denní Neuvedeno Ne
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.