Vyšší odborná škola a Střední zemědělská škola, Tábor, Náměstí T. G. Masaryka 788

Informace o škole

  • Jsme vzdělávací institucí více než 150 let. Máme odborníky nejen v zemědělství, ale i v ostatních odvětvích národního hospodářství, naši absolventi jsou i ve vysokých pedagogických funkcích univerzit.
  • Naše škola je oblíbená zejména proto, že získáte kromě teorie především praxi. Díky tomu budete připraveni nejen na výkon povolání, ale také na studium na vysokých školách. Uplatnění naši absolventi naleznou nejen v zemědělských oborech, ale mohou se specializovat i na jiná odvětví, protože získají všeobecný přehled.
  • Máme odpovídající zázemí pro výuku – jako jedni z mála máme školní statek, kde používáme moderní technologické postupy a dosahujeme ziskových výsledků výroby. Nepřipravujeme jen teoretiky, ale odborníky do praxe. Naši absolventi naleznou uplatnění vždy. Zemědělství a přidružené obory jsou perspektivní ve všech ekonomických cyklech.
  • Rozvrh výuky je optimálně sestaven nejen vzhledem k dojezdu žáků, ale i k dalšímu zájmovému vyžití žáků, budete mít čas na své koníčky a nemusíte se obávat, že něco zmeškáte. Navíc cestujeme do zahraničí, ve spolupráci s institucemi i firmami vám zajistíme praxi ve významných zemědělských institucích v různých koutech světa.
  • Zemědělství je progresivně rozvíjející odvětví, které potřebuje vzdělané, mladé lidi. Díky tomu naleznete uplatnění nejen v České republice, ale i v zahraničí.
  • Máme vlastní školní jídelnu, která je oblíbená i mezi studenty ostatních škol, protože skvěle vaříme. Samozřejmostí je vlastní ubytovací zařízení v Domově mládeže. Dopravní dostupnost školy ze všech regionů Jihočeského, Středočeského kraje a Kraje Vysočina je zajištěná.

Čtěte také ...

Poznejte naši školu blíž (youtube video)

Promoklip VOŠ a SZeŠ Tábor

Pátek 22. 01. 2021 10:00 - 16:00 hodin

Zájemcům o studium budou v průběhu dne podány informace o studiu, přijímacím řízení, bude umožněna prohlídka školy, Domova mládeže při VOŠ a SZeŠ Tábor, Botanické zahrady při VOŠ a SZeŠ Tábor a Školního statku v Měšicích.

Na školním statku budete moci navštívit cvičnou halu a ve škole odborné laboratoře. Vše bylo zrekonstruované v mnohamilionových nákladech v projektu Rekonstrukce cvičné haly školního statku v Měšicích a modernizace vybavení školy pro přírodovědné a odborné vzdělávání“ ze zdrojů EU - Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) a Jihočeského kraje.

V rámci oborů je možno vybírat následující specializace - zaměření: 

Agropodnikání - zaměření: Chov koní, Zahradní a krajinářské úpravy, Zemědělská technika a chov hospodářských zvířat, Projektový management.

Ekonomika a podnikání - zaměření: Management potravinářských výrob a zdravého životního stylu, Podnikání v EU a řízení projektů.

Školní jídelna poskytuje stravovací služby studentům VOŠ a SZeŠ, žákům a studentům ostatních škol a dalším osobám v příjemném prostředí budovy DM při VOŠ a SZeŠ Tábor. V této budově se nachází i kancelář školní jídelny. Zajišťujeme celodenní stravování.

Cena: 2910 Kč/měsíc

Domov mládeže je ubytování pro žáky základních, středních a studenty vyšších odborných škol. Je umístěn v těsné blízkosti budovy školy vedle botanické zahrady v centru města. Žákům a studentům ze vzdálenějších míst poskytuje ubytování ve 2 - 3 lůžkových pokojích. V současné době má domov mládeže k dispozici 118 ubytovacích míst, 34 třílůžkových a 8 pokojů dvoulůžkových. DM je vybaven studovnami, kulturními, společenskými místnostmi, internetovou místností, společnými sociálními zařízeními, jídelnou a kuchyní, která zajišťuje celodenní stravování ubytovaných žáků a studentů a obědy pro ostatní žáky a studenty. Tělocvična, posilovna a herna (stolní fotbal, stolní tenis, elektronické šipky), které jsou v DM rovněž umístěny, slouží pro výuku tělesné výchovy a sportovní vyžití ubytovaných žáků a studentů. K využití volného času žáků a studentů slouží studovny, klubovny, internetová místnost, kulečník, herna, výtvarná, pracovní místnost, kuchyňka, tělocvična a posilovna. Ubytovaní žáci a studenti mohou využívat bezdrátové připojení na internet (Wi-Fi) přímo na pokojích.

Cena: 1350 Kč/měsíc

Součástí školy je školní statek, který studentům umožňuje praxi v oboru.

Na praxi si nehrajeme, my ji skutečně děláme! Proto naši studenti získávají zkušenosti přímo v terénu. Náš školní statek je ekonomicky prosperující, i proto dovedeme naučit řádnému hospodaření, které realizujeme na 348 hektarech půdy.

Statek chová skot i prasata. Rostlinná výroba je zaměřena na výrobu objemných krmiv a obilovin pro vlastní spotřebu. Mechanizační vybavení pro zvládnutí jednotlivých etap polních prací je neustále modernizováno, aby žáci byli v přímém kontaktu s novými trendy vývoje na tomto úseku. Pro potřeby učební praxe vybudovala škola cvičnou halu se třemi učebnami, sociálním zařízením a skladem.

I chov koní, o který je mezi žáky velký zájem, má na školním statku svou tradici a zázemí v podobě ustájení koní, parkurového závodiště a nově adaptované jízdárny. K vybavení patří kromě základních nástrojů pro kovopráce a dřevopráce traktorový park a závěsné nářadí.

Ke škole dále také patří botanická zahrada obsahující množství druhů a odrůd různých zemědělských plodin. Při výuce škola využívá srovnávací pokusy s druhy a odrůdami rostlin. Skleníky jsou nabité exotikou.

Partnery školy jsou - Okresní agrární komora Tábor, Zemědělský svaz, Územní pracoviště Tábor, Asociace soukromých zemědělců, Zemědělská fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, Pöttinger CZ Brno, Agromex České Budějovice, Zemědělské a zpracovatelské firmy regionu, Zahraniční zemědělské školy v Itálii, Rakousku a Polsku

Typ školyStátní
ZřizovatelKraj
IČO60064781

Sídlo školy:

nám. T. G. Masaryka č.p. 788/1
39002
Tábor, Tábor


Web
E-mail
Telefon

Kontaktní osoby:

Studijní obory

Kód oboru Název oboru Délka
studia
Ukončení
studia
1.kolo
přihl.
2020/21
přij.
21/2022
plánov.
Příjim.
zk.
Forma
studia
Pro žáky OZP  
41-41-M/01 Agropodnikání 4 Maturitní zkouška 54 45 45 ČJ, M Denní Neuvedeno Ne
63-41-M/01 Ekonomika a podnikání 4 Maturitní zkouška 19 15 15 ČJ, M Denní Neuvedeno Ne
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.