Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Volyně, Resslova 440

Informace o škole

Střední průmyslová škola ve Volyni nabízí 3 technické obory a 1 umělecký. Programy poskytují vzdělání s maturitní zkouškou zaměřené na oblast stavebnictví a zpracování dřeva. Obor STAVEBNICTVÍ A ARCHITEKTURA se zaměřuje na 3D modelování v architektuře a stavebnictví. Absolventi se mohou uplatnit jako projektanti pozemních staveb, referenti stavebních a katastrálních úřadů. Po absolvování oboru VNITŘNÍ PROSTŘEDÍ BUDOV se studenti uplatní ve firmách se zaměřením na výrobu a dodávku tepla, distribuci plynu. Dále ve firmách zaměřených na úspory energií nebo projektanty vytápění, rozvodů plynu, vzduchotechniky, rekuperačních jednotek. Obor NAVRHOVÁNÍ NÁBYTKU A DŘEVĚNÝCH KONSTRUKCÍ S VYUŽITÍM CNC TECHNOLOGIÍ zahrnuje dvě studijní zaměření se společným odborným základem. Žáci si mohou v rámci rozsáhlého bloku volitelných předmětů (modulů), s ohledem na možnost budoucího uplatnění, volit jedno ze dvou zaměření - Interiérová tvorba a navrhování nábytku nebo Dřevěné konstrukce a dřevostavby, obě se zaměřením na současné výrobní procesy postavené na CNC technologiích. Umělecký obor DESIGN INTERIÉRU umožní absolventům uplatnění ve firmách zabývajících se  designérskými a realizačními činnostmi v oblasti nábytkové a interiérové tvorby a uměleckého zpracování dřeva. 

Vyšší odborná škola ve Volyni byla založena v roce 1996 a je určena pro absolventy gymnázií, středních odborných škol a středních odborn

DOD: 16. říjen 2020, 11. listopad 2020, 27. listopad 2020 a 5. únor 2021, další termíny je možné dohodnout individuálně po předchozí telefonické domluvě.

Školní jídelna je součástí Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy Volyně a zabezpečuje stravování žáků Základní školy Volyně a žáků a studentů Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy Volyně. Bližší informace na samostatných stránkách - http://jidelnavolyne.cz

Cena: 700 Kč/měsíc

Domov mládeže VOŠ a SPŠ Volyně se nachází na okraji Volyně v klidné oblasti mimo hlavní silniční tah cca 500 metrů od náměstí. Tvoří ho dva čtyřpodlažní pavilony bez výtahu a vstupní budova.Ubytování na domově mládeže je v buňkách. Každá buňka se skládá ze dvou samostatných třílůžkových pokojů s balkónem, předsíně a pro oba pokoje společné sprchy a WC. K dispozici je společenská místnost s televizí, vybavená kuchyňka, nápojový a telefonní mincovní automat.

Cena: 700 Kč/měsíc

Škola má pět učeben výpočetní techniky s připojením k Internetu, laboratoře, další odborné učebny, halu s CNC technologií a dílny s nejmodernějším strojním vybavením (včetně CNC strojů) pro výuku dřevozpracujících oborů. Výuka odborných předmětů je orientována na využití nejmodernější výpočetní techniky a práci v grafickém prostředí AUTOCAD s příslušnými nadstavbami pro jednotlivé studijní obory. Pro výuku tělesné výchovy má škola vlastní sportovní halu, malou tělocvičnu s posilovnou a lezeckou stěnou a víceúčelové hřiště s umělým povrchem v blízkosti domova mládeže. V blízkosti školy je také nově vybudované vzdělávací středisko s jednou z nejmodernějších německých CNC technologií pro dřevěné konstrukce a dřevostavby pro Českou i Slovenskou republiku.

Typ školyStátní
ZřizovatelKraj
IČO60650494

Sídlo školy:

Resslova č.p. 440
38701
Volyně, Strakonice


Web
E-mail
Telefon

Kontaktní osoby:

Studijní obory

Kód oboru Název oboru Délka
studia
Ukončení
studia
1.kolo
přihl.
2020/21
přij.
21/2022
plánov.
Příjim.
zk.
Forma
studia
Pro žáky OZP  
82-41-M/11 Design interiéru 4 Maturitní zkouška 66 30 30 TZ Denní Neuvedeno Ne
33-42-M/01 Nábytkářská a dřevařská výroba (Navrhování nábytku a dřevěných konstrukcí s využitím CNC technologií) 4 Maturitní zkouška 46 30 30 ČJ, M Denní Neuvedeno Ne
36-47-M/01 Stavebnictví (Stavebnictví a architektura) 4 Maturitní zkouška 46 30 30 ČJ, M Denní Neuvedeno Ne
36-45-M/01 Technická zařízení budov (Vnitřní prostředí budov) 4 Maturitní zkouška 21 18 24 ČJ, M Denní Neuvedeno Ne
33 - 31 - N / 01 Tvorba nábytku a dřevěné konstrukce 3 Absolutorium Denní Neuvedeno Ne
36 - 41 - N / 07 Nízkoenergetické a pasivní objekty 3 Absolutorium Denní Neuvedeno Ne
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.