Střední zdravotnická škola, Jindřichův Hradec, Klášterská 77/II

Informace o škole

Střední zdravotnická škola v Jindřichově Hradci je škola menšího, rodinného typu. Je školou státní a nabízí čtyřleté obory vzdělání s maturitní zkouškou. Po absolvování oboru Praktická sestra se absolventi mohou uplatnit ve zdravotnických zařízeních lůžkového i ambulantního charakteru, v domácí ošetřovatelské péči i jako zdravotnický pracovník v zařízeních sociálních služeb. Absolventi mohou pokračovat ve studiu na vyšší odborné nebo vysoké škole, zejména ve zdravotnických oborech, oborech sociální práce a sociální pedagogika a v oborech sociálně zdravotních. V posledních letech projevují zájem o studium i chlapci, kteří se ve zdravotnictví velice dobře uplatňují ( např. jako zdravotnický záchranář, fyzioterapeut, radiologický asistent, žádáni jsou na JIP a ARO, atd.)

Den otevřených dveří plánovaný na 14.1.2021 byl vzhledem k epdidemické situaci zrušen. V případě jakýchkoliv dotazů se na nás obraťte telefonicky na číslech  384 361 785, 384 361 786 nebo 384 361 787.

Ubytování na DM a stravování zajištěno. Schválený projekt Erasmus+ (projekt mobility - zahraniční stáž žáků v odborných zařízeních). Partnerská zdravotnická škola v Rakousku.

Obědy jsou zajištěny v jídelně zdejšího gymnázia.

Cena: 500 Kč/měsíc

Ubytování a zázemí pro studenty je moderní a příjemné. Budova domova mládeže je umístěna v bezprostřední blízkosti areálu Nemocnice Jindřichův Hradec, a.s. , což je velmi výhodné při docházení na výuku odborné praxe ve 3. a 4. ročníku. Žáci jsou ubytováni ve tří a čtyřlůžkových pokojích. Studenti mohou využívat klubovny s PC stanicemi (Internet + TV), společenskou a konferenční místnost a plně vybavenou tělocvičnu. Pro přípravu na vyučování mají studenti k dispozici studovnu. V suterénu je kuchyně s jídelnou zajišťující pro studenty snídaně a večeře.

Cena: 900 Kč/měsíc

Škola je vybavena multimediální učebnou pro výuku jazyků, třemi odbornými učebnami pro výuku ošetřovatelství, učebnou ICT, psychologickou učebnou, chemickou laboratoří, učebnou fyziky, učebnou somatologie, školní knihovnou a posilovnou, která je v areálu školní zahrady. Škola je zabezpečena novým vstupním bezpečnostním systémem na čipy. Vnitřní prostory školy jsou příjemně esteticky vyzdobené a vymalované, v celé budově byla zrekonstruována WC a sociální zařízení.

SZŠ spolupracuje s nemocnicí v Jindřichově Hradci už od jejího vzniku. Praktická výuka v nemocnici je realizována v rámci předmětu „Ošetřování nemocných" na všech základních odděleních nemocnice (interna, chirurgie, gynekologicko-porodnické oddělení, dětské oddělení), kde jsou zřízeny školní stanice. Praktického vyučování se účastní žákyně a žáci 3. a  4. ročníků, výuku vedou odborné učitelky. Praxe na odděleních probíhá v dopoledních i odpoledních hodinách, na ranní praxi nastupují od 6,30 hodin. Spolupráce se zdravotnickým personálem a vedením nemocnice je velmi dobrá. Studentkám a studentům je umožněná praxe i na jiných pracovištích pod vedením sester. S prací na specializovaných pracovištích se seznamují v rámci exkurzí.

SZŠ spolupracuje také s Domovem seniorů na Otíně, který je jedním z pracovišť  Centra sociálních služeb Jindřichův Hradec, s pracovišti jako je Mesada,o. s., Centrum sociálních služeb – ČESKÁ, Bobelovka, J. Hradec, Otevřená OKNA, z. ú., s humnitární organizací ADRA.

 

Typ školyStátní
ZřizovatelKraj
IČO00666718

Sídlo školy:

Klášterská č.p. 77
37701
Jindřichův Hradec, Jindřichův Hradec


Web
E-mail
Telefon

Kontaktní osoby:

Studijní obory

Kód oboru Název oboru Délka
studia
Ukončení
studia
1.kolo
přihl.
2020/21
přij.
21/2022
plánov.
Příjim.
zk.
Forma
studia
Pro žáky OZP  
53-41-M/03 Praktická sestra 4 Maturitní zkouška 62 48 60 BIO Denní Neuvedeno Ne
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.