Střední škola informatiky a právních studií, o.p.s.

Informace o škole

Střední škola informatiky a právních studií nabízí dva čtyřleté obory. Obor BEZPEČNOSTNĚ PRÁVNÍ ČINNOST nabízí uplatnění v povoláních, v nichž je pracovní činnost vázána na znalost a správnou aplikaci právních předpisů České republiky ve věcech veřejného pořádku a vnitřní bezpečnosti. Uplatnění je možné např. v bezpečnostních sborech (Policie ČR, Celní správa ČR, Vězeňská služba ČR apod.) a dále ve veřejné správě (státní správě a samosprávě), složkách IZS, Armádě ČR, advokacii nebo firmách zajišťujících ostrahu. Mezi výukové oblasti v tomto oboru patří např. právní vzdělávání, bezpečnostní příprava, prevence a odhalování kriminality, sebeobrana a mnoho dalších. Po úspěšném zakončení studia oboru INFORMAČNÍ TECHNOLOGIE se může absolvent ucházet o přijetí ke studiu na vysokých školách, zejména na vysokých školách se zaměřením na informační technologie nebo ve firmách z oblasti IT. Díky každoroční praxi v celé řadě IT firem v Jihočeském regionu, bude student vybaven i praktickými znalostmi, které pomohou se uplatnit i bez dalšího vysokoškolského studia. V rámci školy je nabízeno kariérové poradenství. Slouží jako pomoc žákům při rozhodování o vzdělávací a profesní orientaci, porozumění světu práce a ujasnění si kariérních cílů.
DOD: od 4.11.2020 do 24.2.2021 každou středu od 14:30 do 17:00 (mimo prázdnin). Perspektivní obory pro zaměstnavatele. Obor BPČ nabízí zaměření na právo, sebeobranu, kriminalistiku. Obor IT nabízí software od Microsoftu zdrama, zaměření na programovací jazyky, 3D grafiku a robotiku. Účast na soutěžích Microsoft STC, Bobřík informatiky a Office Arena. Úzká spolupráce v rámci praxí s Policií ČR, IZS, Okresním i Krajským soudem v Českých Budějovicích, Microsoft s.r.o., Bohemiasoft s.r.o., Starnet s.r.o., ExaSoft Holding a.s.. Roční školné dle daného ročníku 17 000 - 19 500 kč.
Pro studenty školy je k dispozici školní jídelna Biskupského gymnázia, která se nachází v budově internátu Biskupského gymnázia, 300 m od střední školy informatiky a právních studií.
Škola úzce spolupracuje v rámci praxí pro studenty s Policií ČR, IZS, Okresním i Krajským soudem v Českých Budějovicích, Microsoft s.r.o., Bohemiasoft s.r.o., Starnet s.r.o., ExaSoft Holding a.s
Typ školySoukromá
ZřizovatelSoukromý subjekt
IČO25184181

Sídlo školy:

Žižkova tř. č.p. 250/4
37001
České Budějovice, České Budějovice


Web
E-mail
Telefon

Kontaktní osoby:

Studijní obory

Kód oboru Název oboru Délka
studia
Ukončení
studia
1.kolo
přihl.
2020/21
přij.
21/2022
plánov.
Příjim.
zk.
Forma
studia
Pro žáky OZP  
18-20-M/01 Informační technologie 4 Maturitní zkouška 34 23 30 ČJ, M Denní Neuvedeno Ne
68-42-M/01 Bezpečnostně právní činnost 4 Maturitní zkouška 79 27 23 ČJ, M Denní Neuvedeno Ne
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.