Střední odborná škola veterinární, mechanizační a zahradnická a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, České Budějovice

Informace o škole

Střední odborná škola veterinární nabízí čtyři 4leté obory zakončené maturitní zkouškou. Obor MECHANIZACE A SLUŽBY je zaměřen na zemědělství, dopravní a servisní služby a ICT techniku. Absolventi najdou uplatnění jako technici v zemědělských podnicích, servisní a dopravní technici, svářeči, dispečeři dopravy a mnoho dalších. Studium oboru VETERINÁŘSTVÍ je vhodné pro chlapce a děvčata, kteří mají rádi přírodu a zejména zvířata a chtějí jim pomáhat. Je ukončeno maturitní zkouškou. Absolventi najdou uplatnění jako asistenti veterinárního lékaře, odborníci hygieny potravin - kontrola a analýza, chovatelé hospodářských a exotických zvířat, laboranti, biotechnici a mnoho dalších. Obor ROSTLINOLÉKAŘSTVÍ je vhodný pro milovníky přírody. Absolvent se uplatní jako podnikatel v oboru distribuce a obchodování s ochrannými prostředky v zemědělství, technik výzkumných a zkušebních pracovišť v oblasti zemědělství, zástupce prodejních firem v oblasti ochrany rostlin aj. Po úspěšném absolvování oboru ZAHRADNICTVÍ se absolvent uplatní jako technik výsadby a údržby zahrad, parků a sadů, odborník na úseku realizace a údržby zeleně, poradce na úsecích ochrany a tvorby životního prostředí, aj. Dále škola nabízí jednoletý pomaturitní kurz anglického a německého jazyka (20 hodin jazyka týdně nebo kombinace dvou jazyků, konverzace s rodilým mluvčím, zakončení státní jazykovou zkouškou i zkouškami mezinárodními).

DOD: každou středu od 14:00 do 17:00 hod (říjen - únor),  přijetí na všechny obory naší školy se bude provádět pouze na základě pořadí prospěchu ze základní školy do naplnění kapacity 1. ročníků.
To znamená, že uchazeči na naší školu nebudou vykonávat státní přijímací zkoušky.Konkrétní kritéria přijímaní žáků budou upřesněna v okamžiku vydání příslušné vyhlášky k přijímacímu řízení 

Stravování je zajištěno v areálu školy (budova mechanizačního a zahradnického oboru). Děti mají nárok odebírat snídaně, obědy, večeře a druhé večeře. Jídla se vydávají na stravovací čip, který současně slouží ke vstupu na DM i do školních budov.

Cena: 2000 Kč/měsíc

Škola disponuje 3 ubytovacími kapacitami - DM U Hvízdala, DM Rudolfov a vlastním Domovem mládeže v areálu školy, který je zařazen dle svého vybavení do 2. kategorie. DM je součástí rozsáhlého školního areálu, kde mohou děti trávit svůj volný čas, a to i aktivně na sportovních hřištích. Mohou si zahrát fotbal, tenis, Beach volejbal. Kapacita DM v areálu školy je 115 ubytovacích míst - 64 míst pro děvčata a 51 míst pro chlapce. bude ubytován každý, kdo si požádá.

Cena: 1000 Kč/měsíc

Příprava na různé typy zkoušek a získání certifikátů a mezinárodních diplomů. Konání státní jazykové zkoušky základní a všeobecné, německých zkoušek mezinárodních, konání mezinárodních zkoušek z anglického jazyka A1, A2, B1, B2, C1, C2. Řidičské průkazy zdarma, možnost získat osvědčení z jednotlivých kurzů, podle oboru vzdělání. Např. kosmetický, inseminační, svářečský, kurz obsluhy motorové pily, práce s přípravky na ochranu rostlin. 50 středisek pro praktické vyučování

Praktické vyučování máme u 50 podniků ( např. zemědělská družstva v jižních Čechách, ZOO Hluboká nad Vltavou, Dvorec, Plzeň, veterinární ordinace, firmy Agrozet, KUHN, GW Jihotrans, FCC, zahradnická centra a květinářství). Škola úzce spolupracuje i s Jihočeským muzeem v Českých Budějovicích a Jindřichově Hradci, zároveň také navštěvuje a kamarádí se s dětmi v centru Bazalka, Arpida a MŠ, ZŠ a SŠ pro sluchově postižené v Českých Budějovicích, kterým připravuje tvůrčí dílničky, ale také divadelní vystoupení.

Typ školyStátní
ZřizovatelKraj
IČO60075911

Sídlo školy:

Rudolfovská tř. č.p. 458/92
37001
České Budějovice, České Budějovice


Web
E-mail
Telefon

Kontaktní osoba:

Studijní obory

Kód oboru Název oboru Délka
studia
Ukončení
studia
1.kolo
přihl.
2020/21
přij.
21/2022
plánov.
Příjim.
zk.
Forma
studia
Pro žáky OZP  
41-4-M/01 Rostlinolékařství 4 Absolutorium 14 10 10 ČJ, M Dálková DZŠ Ne
41-44-M/01 Zahradnictví 4 Absolutorium 23 20 20 ČJ, M Dálková DZŠ Ne
41-45-M/01 Mechanizace a služby 4 Absolutorium 79 60 60 ČJ, M Dálková DZŠ Ne
43-41-M/01 Veterinářství 4 Maturitní zkouška 151 60 60 ČJ, M Denní Neuvedeno Ne
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.