Konzervatoř, České Budějovice, Kanovnická 22

Informace o škole

Konzervatoř v Českých Budějovicích je odborná škola, ve které lze získat jak úplné středoškolské vzdělání s maturitou tak i absolutorium vyšší odborné školy s diplomem a titulem diplomovaný specialista (DiS.). V oboru HUDBA se vyučují tyto hudební nástroje: housle, viola, violoncello, kontrabas, klavír, varhany, cembalo, akordeon, příčná flétna, zobcová flétna, hoboj, klarinet, fagot, saxofon, trubka, lesní roh, pozoun, tuba, kytara, bicí nástroje. Dále je možno nově studovat hlavní obor hra na basovou kytaru, hra na elektrickou kytaru a hra na barokní příčnou flétnu. V oboru ZPĚV se vyučuje pouze zpěv klasický. Vyučovací předměty se dělí na odborné (individuální výuka hudby a hudebně teoretické předměty), všeobecně vzdělávací a pedagogické. Hlavní obor (hra na nástroj, zpěv), je nosným předmětem a jeho profesionální zvládnutí je základním posláním studia. Součástí výuky je hra v komorních souborech, Operním studiu, Dechové harmonii a Komorním orchestru konzervatoře. Tato tělesa vystupují pravidelně na veřejných koncertech v tuzemsku i v zahraničí.
DOD: 29.10.2020
Konzervatoř v Českých Budějovicích jako jediná v České republice má vlastní domov mládeže přímo v budově školy a zároveň v centru města. Jedná se o dvoulůžkové pokoje se sociálním zařízením a sprchou. Na každém patře jsou k dispozici 2 společné kuchyňky s lednicí. Cena: 1600 Kč/měsíc
Typ školyStátní
ZřizovatelKraj
IČO60075902

Sídlo školy:

Kanovnická č.p. 391/22
37001
České Budějovice, České Budějovice


Web
E-mail
Telefon

Kontaktní osoba:

Studijní obory

Kód oboru Název oboru Délka
studia
Ukončení
studia
1.kolo
přihl.
2020/21
přij.
21/2022
plánov.
Příjim.
zk.
Forma
studia
Pro žáky OZP  
82-44-P/01 Hudba 6 Absolutorium 35 34 25 TZ Denní Neuvedeno Ne
82-45-P/01 Zpěv 6 Absolutorium 10 6 6 TZ Denní Neuvedeno Ne
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.