Gymnázium, Soběslav, Dr. Edvarda Beneše 449/II

Informace o škole

Studium gymnázia lze doporučit všem žákům základní školy, kteří hodlají po maturitní zkoušce pokračovat v bakalářském či magisterském studiu na vysokých školách. Vzhledem k charakteru našeho školního vzdělávacího programu je vhodné i pro ty žáky a jejich rodiče, kteří by chtěli závažné životní rozhodnutí o směru dalšího studia o několik let odložit. Při rozhodování je třeba brát v úvahu, že gymnaziální studium je náročnější než studium na většině jiných středních škol a to zejména proto, že žák gymnázia musí kromě jiného na velmi dobré úrovni zvládnout dva cizí jazyky a matematiku. Tato kombinace není na ostatních středních školách tak častá, ale není se jí třeba obávat. Na našem gymnáziu maturují samozřejmě všichni žáci povinně alespoň z jednoho cizího jazyka. Z matematiky zcela dobrovolně koná maturitní zkoušku v posledních letech okolo 50 % žáků. Absolventi gymnázia tak získávají velmi dobré všeobecné vzdělání, výrazně kvalitnější a komplexnější než na jakémkoliv oboru jiné střední školy, a mohou se dobře připravit k dalšímu studiu na kterékoliv vysoké či vyšší odborné škole.
DOD: na webu školy. Stravování je zajištěno v ZŠ - 34 Kč za oběd.
Stravování je zajištěno v jídelně sousední základní školy - 34 Kč za oběd.
Žákům jsou k dispozici moderní šatny, studovna, 10 kmenových a 8 odborných učeben. Většina z nich je vybavena multimediální technikou. Pro dojíždějící žáky je škola přístupná v ranních i odpoledních hodinách.
Škola se zapojuje do řady projektů a významně spolupracuje se Střediskem Diakonie ČCE – Rolničkou nebo Skupinou ČEZ. Naše gymnázium velmi dobře spolupracuje se svým zřizovatelem Jihočeským krajem, městem Soběslav a školskou radou.
Typ školyStátní
ZřizovatelKraj
IČO60064765

Sídlo školy:

tř. Dr. Edvarda Beneše č.p. 449/20
39201
Soběslav, Tábor


Web
E-mail
Telefon

Kontaktní osoba:

Studijní obory

Kód oboru Název oboru Délka
studia
Ukončení
studia
1.kolo
přihl.
2021/22
přij.
22/2023
plánov.
Příjim.
zk.
Forma
studia
Pro žáky OZP  
79-41-K/61 Gymnázium 6 Maturitní zkouška 61 30 30 ČJ, M Denní ZŠ7 Ne
79-41-K/41 Gymnázium 4 Maturitní zkouška 112 30 30 ČJ, M Denní Neuvedeno Ne
Zpracováváme soubory cookies. Pomáhají nám ke správnému fungování webové stránky, k poskytování funkcí sociálních sítí, personalizaci obsahu a inzerce a k analýzám její návštěvnosti. Používáním webu souhlasíte s jejich užitím.